راهنمای جامع تولید محتوا برای رتبه گرفتن در گوگل

وب سایتها برای اینکه موفق باشند باید در پیدا شدن قوی باشند. پیدا شدن در گوگل، و موقع جستجوی کاربر.

هرچه میزان یافته شدن سایتتان بیشتر باشد، درآمد و دستاورد شما بیشتر است و هرچه کمتر باشد هم بالطبع درآمد و دستاوردها و تاثیر وب سایت کمتر خواهد بود.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو که به اصطلاح “سئو” نامیده می شود همان کاری است که باید انجام شود تا سایت در نتایج ظاهر شود.

و با اینکه سئو می تواند موضوع پیچیده ای باشد ولی مهمترین قسمت آن ساده است: تولید محتوا در داخل وب سایت.

تولید محتوای مرتبط و دقیق کمک می کند گوگل بهتر و سریعتر سایت شما را پیدا کند و البته هنگام جستجو هم در رتبه های بالاتری شما را نشان دهد. حال سوال اساسی این است:

چه مطالبی در سایتمان بنویسیم؟

وب سایت شما بطور کلی به دو بخش تقسیم می شود. یک بخش آن مربوط به شرکت، کالا و خدمات شما می باشد و قسمت دوم وبلاگ سایت است که در آن اطلاعاتی برای مخاطبانتان قرار می دهید تا چیزی را یاد بگیرند یا در انجام چیزی بهتر عمل کنند.

 

محتوای صفحات داخلی سایت شما

صفحاتی که درباره شما صحبت می کنند:

صفحه درباره ما، یکی از صفحاتی است که مشتریان علاقمند آن را مطالعه می کنند. این صفحه در اعتماد سازی مهم است چون بیان می کند که شما چه کسی هستید؟ دقیقا چه کاری انجام می دهید و فایده آن برای مشتری چیست؟

 

ساختار صفحه درباره ما به شرح ذیل است.

۱- ما چه کسی هستیم و چه کاری انجام می دهیم؟

در بسیاری از سایتها مشاهده می شود که شرکتها بجای توضیح اینکه چه کسی هستند و اگر مشتری طرف قراردادشان شود چه فایده ای عاید او می شود…

… به تاریخ تاسیس شرکت و شهر محل فعالیت و دارای مجوز بودن اکتفا می کند. این نوع اطلاعات پیام خاصی با کاربر مبادله نمی کند و در نتیجه تاثیری که باید بگذارد را نمی گذارد.

پیشنهاد می شود برای موثرتر کردن تمامی صفحات سایتتان، بر اطلاعاتی تمرکز کنید که فایده کار را به مشتری توضیح می دهد و ایشان را نسبت به منافعی که با خرید کردن بدست از شما بدست می آورد آگاه کند. تاریخ ثبت شرکت و شهر محل فعالیت شما پیامی مبادله نمی کند و عملا بازاریابی حساب نمی شود ولی اینکه دقیقا چه خدماتی ارائه می دهید و فایده اش برای مشتری چیست، به خوبی این کار را انجام میدهد.

 

۲- چه افرادی در تیم خود دارید و چقدر در کارشان متخصص هستند؟

دومین موضوع مهمی که در صفحه درباره ما باید به آن اشاره کنید تیم شما و میزان تخصصی است که دارند. اشاره به لینک صفحات اجتماعی آنان و حتی ارائه اطلاعات درمورد مدرک تحصیلی و دستاوردهای تخصصی ایشان می تواند تاثیر بسیار خوبی بر مشتری بگذارد.

چون پیام قدرتمندی دارد. شما یک کار مهم انجام می دهید. و برای انجام این کار مهم، افراد متخصص و کاربلد در تیم خود دارید و این به مشتری اعتماد میدهد. مشتری اطمینان می کند که کارش را به موقع تحویل می گیرد. محصول ناقص دریافت نمی کند. با یک نفر طرف نیست بلکه با یک تیم طرف است و این یعنی رسمیت و رسمیت هم در دنیای کسب و کار یکی از شاخص های اعتبار و امتیاز گیری است.

۳- رویکرد شما برای انجام کار چیست؟ سیاستهای شما در زمینه ارتباط با مشتری و مراقبت از وی چیست؟

هر شرکتی برای انجام پروزه های خود روشی دارد. بهترین شرکتها آنهایی هستند که از پروتکل های جهانی مربوط به صنف خود تبعیت می کنند. شما در روزهای کرونایی به خوبی دیدید که جهان چگونه یکپارچه شد. همه کشورها از مردمشان خواستند که در خانه بمانند. همه کشورها اصناف غیرضروری را تعطیل کردند. همه کشورها رفتار مشابهی از خود نشان دادند. این بخاطر تبلیعت از پروتکل است. در دنیای بیزنس، همین پروتکل ها موجود است و با تبعیت از آن، درواقع مانند شرکتهای موفق بین المللی رفتار خواهید کرد و با استقرار این روشها در کسب و کار خودتان، شما اولین نفر خواهید بود و دیگر از نوشتن رویکرد کاری و سیاست ارتباط با مشتری هم دچار ترسهای رقابتی و امنیت اطلاعات نخواهید داشت.

بطور مثال در شرکت یوتا سیاست کاری خودمان را بر همین اساس تعریف کرده ایم. ما از پروتکل های جهانی مربوط به طراحی سایت و برنامه نویسی نرم افزار استفاده می کنیم و علاوه بر آن، سعی می کنیم مشتریان طرف قراردادمان را به پروتکل های جهانی مربوط به صنف خودشان متصل کنیم. این باعث می شود هم ما برنده شویم و هم مشتری برنده شود و هم استمرار رابطه سودمند بین ما و مشتریانمان تضمین شود. و این کار را بصورت جدی دنبال می کنیم. توصیه می کنیم، اگر هنوز به این جریان متصل نیستید، حتما اقدام کنید و در تمامی زمینه های کسب و کار از پروتکل جهانی مربوط به صنفتان متصل شوید. این برای شما مفید است.

 

۳- یک فلسفه ارائه دهید.

وقتی کسب و کار شما دارای فلسفه وجودی است، علاقمندان با شما همراه می شوند. فلسفه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در خبرنامه یوتا عضو شویدو از اخرین تخفیف ها، مطالب اموزشی و طرحهای ویژه باخبر شوید
لطفا مرا عضو کنید!
پیشنهاد ویژه یوتایک پکیج تهیه کنید و از تمام خدمات تا یکسال بهره مند شوید.

با تهیه پکیج  دیلایت یوتا از خدمات طراحی سایت، شبکه های اجتماعی و بازاریابی اینترنتی بهره مند شوید

آشنایی با طرح دیلایت

مشاوره رایگان